Jak to pokračuje ...

 

Čas letí! V létě bude Falcovi osm let. Je to dobrák a členy naší smečky velice miluje. Přitom je dobrý hlídač a ostražitě hlídá celý pozemek. Vlastně hlídá každé místo, kam byť jen na krátkou dobu přijedeme. Rád s námi cestuje a do auta vždy radostně skáče, protože ví, že ho čeká něco příjemného. Nemáme s ním problémy kdekoliv přespat, umí se chovat i v restauraci.

Jen se na něm začíná projevovat věk. Má už problémy s klouby, občas mu musíme dát prášky. Hlavně pravá přední packa ho pobolívá. Ale denní procházky stále miluje.

Na pozemku stále pracujeme a sen o přeměně pole v kus přírody se nám pomalu začíná naplňovat. V rybníčku máme už desítky ryb a létají na něj divoké kachny. Večer když krmíme ryby, tak kvákají žáby a pár metrů od nás vídáme bažanty. Po obloze létají dravci a kachny, celý den jsou slyšet zpěvaví ptáci.

V létě pojedeme zase do malé vesničky Kůzová u Rakovníka. Falco tam má tříletou kamarádku Astu, fenku německého ovčáka. Na dlouhou cestu se Falco nikdy netěší, ale v Kůzové už je šťastný a nikdy nechce zpět domů!

 

Copyright © 2010 Oldřich Černý