Jak to začalo ...

 

Touha mít psa nás pronásledovala několik let. Až nyní jsme rádi, že jsme se pro jeho pořízení do řadového domku v Brně-Židenicích nerozhodli. Plošně malý domek se čtyřmi podlažími, se samými schody a zahrádkou čtyřicet metrů čtverečních, částečně obsazený kancelářemi naší stavební firmy PROFIMAT s.r.o.  by asi nebyl to pravé.

Naděje svitla po zakoupení pozemku o rozloze sedm tisíc metrů čtverečních v Tetčicích u Brna a realizaci myšlenky spojit zde podnikání s bydlením. Následoval výběr rasy. Jednou přišla moje žena s nápadem koupit hovawarta. Nikdy jsem o něm neslyšel. Po prostudování informací jsme se rozhodli. Bude to ON! Mělo to však háček. Štěně jsme museli vzít ještě před dokončením bydlení, tak jsme tři měsíce s ním žili na chalupě několik kilometrů od nedokončené stavby, bez vody a sociálního zařízení jako psanci, ale šťastní s malým medvídkem. Tam začala naše společná láska. Změna prostředí, styk s přírodou při lesních procházkách, omezení práce večer náhradou za mnohem příjemnější radosti s milým psíkem, to byl bod zlomu.

Po přestěhování se naše podmínky pro bydlení mnohem zlepšily, ale přes velký pozemek denní procházky a výlety pokračují a budou pokračovat. Ta veselá reakce Falca na slova VEN a potom VOLNO! To jsou situace, kdy jeho zásluhou dobíjíme energii k nelehkému a neradostnému podnikání v tomto podivném prostředí.

 

Copyright © 2010 Oldřich Černý