Psí kamarádi ...

 

Sousedův křížený bernský salašnický pes Fido a Falco jsou už nerozluční přátelé. Čekali jsme jak to přátelství se štěnětem bude pokračovat, ale zatím je úžasné ty dva pozorovat. Fido už má rok a půl a je skoro tak velký jak Falco. Na uvítanou musí Falco vždy ukázat, že je větší a starší. Pak spolu řádí jako blázni, odpoledne jdou spolu do lesa na procházku a unavení dokážou vedle sebe ležet u krbu v chatce a spát. Rozšíření smečky Falcovi prospělo, zhubl, víc běhá a je spokojený. Když je už mladý Fido příliš aktivní, Falco si najde nějaké klidné místečko a odpočívá.

Falcův první kamarád kavkazský pastevecký pes Gordon už dospěl a s Falcem si už moc nerozumí. Při poslední návštěvě se porvali. Gordon chtěl asi ukázat, že je o něco starší.

Falcova sestra Flora z nedalekých Říčan má teď omezený pohyb. Na pozemku se staví nový dům a běhat po stavništi je pro ni nebezpečné. Snad to bude později lepší.

Německý ovčák Dan synů Martina a Ondry je už starší pán a bývá dost ostrý. Už se nechce nechat Falcem otravovat. Někdy si však rozumí, hlavně u vody.

Náš holandský kamarád Beryll žije se smečkou v Holandsku u moře ve městě Dordrecht, nedaleko Rotterdamu. Poznali jsme se díky internetu a ještě jsme se neviděli. Beryll je pes, taky plavý hovawart, a má tři roky. Štěká sice holandsky, ale píše nám anglicky a my mu odpovídáme německy. Byl už v Praze, ale to jsme se ještě neznali. Snad se taky někdy setkáme, máme se na co těšit!

Copyright © 2010 Oldřich Černý